Vabilo na oktobrski sestanek

Spoštovani,

vabimo vas na sestanek Astronomskega društva Orion, ki bo v sredo 16. oktobra 2019 ob 18. uri v učilnici 1D6 v novem traktu II. gimnazije Maribor (Trg Miloša Zidanška 1, vstop skozi novi prizidek šole z Žitne ulice, nato desno po stopnicah v 1. nadstropje ali skozi glavni vhod, skozi avlo, na koncu avle desno po hodniku do novega prizidka, nato po stopnicah v 1. nadstropje).

Dnevni red:

1. Nenavadne lune (Alien Moons) – dokumentarni film

Na zadnjem sestanku AD Orion smo si v nasprotju s prvotnim načrtom ogledali dokumentarno oddajo, ki je prikazovala nenavadne značilnosti planetov v Osončju. Tokrat se bomo na podoben način lotili naravnih satelitov. V dokumentarnem filmu bomo spoznali nenavaden svet lun v Osončju. Planetologi bodo v njem skušali odgovoriti na nekatera provokativna vprašanja: zakaj se lune, ki krožijo okoli istega matičnega planeta tako razlikujejo med seboj, ali imajo lune lahko tudi asteroidi, ima Zemlja poleg Lune še kak naravni satelit, so lahko lune, ki krožijo izven habitabilne cone tudi nosilke življenja?

2. Organizacija astronomskih opazovalnih noči na šolah

3. Organizacija Messierjevega plus maratona v oktobru 2019

4. Organizacija javnega opazovanja prehoda Merkurja pred Sončevo ploskev v novembru 2019

5. Razno

Pričakujem zanesljivo udeležbo članov AD Orion!

Lep pozdrav,

Igor Žiberna

Ta vnos je bil objavljen v Sestanki. Zaznamek za trajno povezavo.