Vabilo na sestanek Astronomskega društva Orion

Spoštovani,

vabimo vas na sestanek Astronomskega društva Orion, ki bo v sredo 14. decembra 2022 ob 18. uri v učilnici 1D6 v novem traktu II. gimnazije Maribor (Trg Miloša Zidanška 1, vstop skozi novi prizidek šole z Žitne ulice, nato desno po stopnicah v 1. nadstropje ali skozi glavni vhod, skozi avlo, na koncu avle desno po hodniku do novega prizidka, nato po stopnicah v 1. nadstropje).

Dnevni red:

1. Igor Žiberna: Projekt Artemis (predavanje)

50 let po zadnji odpravi s človeško posadko na Luno je ameriška vesoljska agencija NASA začela s projektom Artemis. Njegov cilj je ponovna odprava s človeško posadko na Luno, vzpostavitev trajnih postaj, primernih za bivanje človeka na Luninem površju in Lunini orbiti in končno: gradnja izstrelišča za lete proti Marsu. V predavanju bomo predstavili trenutne načrte in cilje v okviru projekta Artemis, posebno pozornost pa bomo posvetili prvi fazi tega projekta, odpravi Artemis I. Če bo šlo vse po načrtih, bo projekt Artemis zanesljivo zaznamoval to in naslednje desetletje na področju raziskovanja Osončja, kakor tudi na področju kozmonavtike.

2. Planetarni maraton v decembru 2022

3. Sodelovanje z Astronomskim društvom Vega iz Čakovca

4. Razno

Prijazno vabljeni !

Igor Žiberna

Ta vnos je bil objavljen v Nekategorizirano. Zaznamek za trajno povezavo.