Vabilo na junijski sestanek

Spoštovani,
vabimo vas na sestanek Astronomskega društva Orion, ki bo v sredo 19. junija 2019 ob 18. uri v učilnici 1D6 v novem traktu II. gimnazije Maribor (Trg Miloša Zidanška 1, vstop skozi novi prizidek šole z Žitne ulice, nato desno po stopnicah v 1. nadstropje ali skozi glavni vhod, skozi avlo, na koncu avle desno po hodniku do novega prizidka, nato po stopnicah v 1. nadstropje).

Dnevni red:

1. Apollo 11 (dokumentarni film)

Letos mineva 50 let od prvega pristanka na Luni. Odličen dokumentarni film, ki je v celoti sestavljen iz arhivskih, tudi iz nekaterih do sedaj nevidenih posnetkov, prikazuje polet Apolla 11 od izstrelitve, poleta proti Luni, zgodovinskega pristanka na njej in vrnitve na Zemljo. Dokumentarni film zajema tudi malo znane podrobnosti o težavah z nosilno raketo Saturn V tik preden so se vkrcali astronavti. Dolžina dokumentarnega filma je 93 minut in je angleško podnaslovljen.

2. Pregled aktivnosti v aprilu in maju

3. Pregled aktivnosti v poletju

4. Razno

Vabljeni k udeležbi.

Mitja Govedič

Ta vnos je bil objavljen v Sestanki. Zaznamek za trajno povezavo.