Javno opazovanje Lune, Marsa, Jupitra in Saturna

Spoštovani

Astronomsko društvo Orion in Oddelek za geografijo Filozofske fakultete Univerze v Mariboru v primeru jasnega vremena v četrtek 8. maja in v petek 9. maja 2014 organizirata javni astronomski opazovanji. Ti bosta potekali na platoju pred Filozofsko fakulteto, Koroška cesta 160 v Mariboru, v obeh dnevih z začetkom ob 20. uri.

Na opazovanju bomo lahko skozi različne teleskope občudovali predvsem Luno ter planete Jupiter, Mars in Saturn. Lastnikom Canonovih in Nikonovih DSLR fotoaparatov bo omogočeno tudi fotografiranje teh objektov skozi društvene teleskope. Četrtkovo javno opazovanje se bo začelo s predavanjem dr. Igorja Žiberne o Jupitru. V predavanju bodo predstavljene značilnosti Jupitrove atmosfere in njegove notranjosti, pojavi v Jupitrovi atmosferi (Rdeča pega, Jupitrovi pasovi) in Jupitrovi obroči. Predavanje bo potekalo na Filozofski fakulteti v predavalnici 0.2 (mimo vratarja desno) z začetkom ob 19. uri.

Namen javnih opazovanj je popularizacija astronomije in zanimanja za naravne pojave.

Vse prireditve so seveda brezplačne in primerne za najširši krog. Pripeljite še koga s seboj.

Prijazno vabljeni

Igor Žiberna

 

Ta vnos je bil objavljen v Javna opazovanja. Zaznamek za trajno povezavo.

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja