Vabilo na mesečni sestanek

Spoštovani,

vabimo vas na sestanek Astronomskega društva Orion, ki bo v petek 14. decembra 2012 ob 18. uri v učilnici 1D6 v novem traktu II. gimnazije Maribor (Trg Miloša Zidanška 1, vstop skozi novi prizidek šole z Žitne ulice, nato desno po stopnicah v 1. nadstropje).

Dnevni red:

1. Mitja Govedič: Opazovanje Sonca v vodikovi alfa svetlobi  (predavanje)

Trenutno (december 2012) se približujemo maksimumu Sončeve aktivnosti, ki ga bomo dosegli v prvi polovici naslednjega leta. Pogled skozi teleskop, ki je opremljen s filtrom za varno opazovanje v beli svetlobi, nam ponuja številne podrobnosti, kot so pege, granulacija in drugo. Povsem nov pogled na Sonce pa nam ponuja vodikova alfa svetloba, ki je veliko bolj dinamičen in zanimiv. V predavanju bo tako najprej na kratko predstavljena življenjska pot Sonca in njegova zgradba. V osrednjem delu predavanja bo predstavljeno opazovanje Sonca v vodikovi alfa svetlobi. Opisana bo potrebna oprema in ukrepi za zagotavljanje varnosti. Podrobneje bodo predstavljeni pojavi, ki jih lahko opazujemo v vodikovi alfa svetlobi in primerjava vidnosti pojavov v beli in H-alfa svetlobi.

2. Razno

Prijazno vabljeni

 

                                                           Prijazen pozdrav,

                                                                Igor Žiberna

Ta vnos je bil objavljen v Sestanki. Zaznamek za trajno povezavo.

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja