Nova društvena mailing lista

Se želite udeležiti društvenega opazovanja in bi radi prejemali novice društva? Včlanite se na mailing listo AD Orion!

Obiščite nas tudi na Facebooku!

Nebo nad Mariborom

current night sky over Maribor

Sonce

Sončne pege
Slika se osvežuje enkrat dnevno.

Sonce v H-alfa

Sone v H alfa

Slika je posneta na observatoriju Kanzelhöhe v Avstriji in se osvežuje nekajkrat dnevno. Klikni na sliko za večjo sliko.

Več o Soncu v H alfa

Več živih slik

Še več živih slik

FaceBook

Opazovanje Perzeidov

 

Pozdravljeni

V astronomskem društvu Orion se bomo v  primeru jasnega vremena v noči od 12. na 13. avgust dobili na astronomskem opazovanju. V tej noči bo imel vrhunec meteorski roj Perzeidov, opazovali bomo pa seveda še kopico drugih zanimivosti, od pritlikavega planeta Plutona, do zelo oddaljenih kvazarjev. Astronomski mrak se konča ob približno 22:20, s postavljanjem opreme pa bomo začeli seveda že prej. Opazovali bomo na prizorišču Messierjevega plus maratona, na Šmartnem na Pohorju. Travnik, kjer bomo opazovali, se nahaja približno 300 m zahodno od šole, južno od ceste, ki pelje iz Šmartnega na Pohorju na Tri kralje. Travnik boste prepoznali po žični ogradi. Parkiranje je dovoljeno le ob robu cestišča.

V upanju, da se nam pridružite vas prijazno pozdravljam,

Igor Žiberna

 

 

Vsi, ki vas zanima fotografiranje meteorjev, pa več informacij najdete na tej povezavi.

 KACJA meteor