Društvena opazovanja

Po končanem sestanku ali po dogovoru se člani dobivamo tudi na sruštvenih opazovanjih, ki so namenjena predvsem pridobivanju novih opazovalnih izkušenj, primerjanju opreme in druženju, začetniki pa imajo na  društvenih opazovanjih priložnost, da spoznajo svojo opremo in nebo v praksi in v družbi izkušenih astronomov. Čeprav so društvena opazovanja v prvi vrsti namenjena članom, so vabljeni tudi vsi ostali, ki jih zanima pogled v nočno nebo v živo. Običajna opazovalna lokacija je na travniku zraven Ruške koče na Arehu (zraven cerkve), včasih pa opazujemo tudi na igrišču osnovne šole na Šmartnem na Pohorju ali na travniku zraven igrišča.

Opazovališče na Arehu